טיפולי לייזר נרתיקי

טיפול לייזר נרתיקי (וגינלי) הוא טיפול המיועד לחידוש רקמת הנרתיק, מיצוקה והצערתה, וגם משפר שליטה בשלפוחית השתן.

קורה לך שאת צוחקת או משתעלת ומרגישה ש"ברח לך פיפי"? האם קרה לך שהרמת משא כבד או התעמלת ומצאת את עצמך עם דליפת שתן? (או בשמה העממי "בריחת שתן")? האם את מרגישה מעין גוש בנרתיק שמפריע במאמץ או בזמן קיום יחסי מין? האם הנרתיק כבר לא הדוק כמו שהיה פעם? האם את מרגישה לפעמים חוסר נוחות באזור הנרתיק, באופן כללי או בזמן קיום יחסי מין? אם ענית בחיוב על אחת השאלות האלה או יותר - המאמר הוא בשבילך.

הנרתיק הוא רקמה שרירית ברובה. ההפרשה הרירית בנרתיק תורמת לחיוניותו, לשמירה עליו וכמובן להנאה בזמן יחסי מין. הגיל נותן את סימניו בנרתיק, ובשלפוחית השתן הסמוכה לו, כפי שהוא עושה בחלקי הגוף האחרים; לידות ושינויים הורמונליים משאירים אף הם את סימניהם, וגם הגנטיקה משחקת תפקיד: עם הגיל אנחנו מתחילות לחוות שינויים פחות רצויים כמו דליפת שתן במאמץ (ידועה גם בשם העממי בריחת שתן), התרופפות הנרתיק, איבוד הגמישות בו, וגם יובש נרתיקי, שעשוי לגרום לעקצוצים או צריבה, ולכאב בקיום יחסי מין.

טיפול הלייזר נעשה על ידי רופאת הנשים במרפאה ללא צורך בהרדמה או במנוחה. הוא מעודד את הגוף לרפא את עצמו בשבועות שלאחר מכן: הגוף יוצר כלי דם חדשים, סיבי קולגן חדשים, וחלבונים נוספים. סיבי הקולגן מביאים להתחזקות שרירי הנרתיק ושלפוחית השתן, ואנחנו נרגיש את מיצוק הנרתיק והגמשתו, וכן שליטה בשתן. כלי הדם החדשים תורמים להתחדשות ההפרשה הנרתיקית וכך נמנע יובש נרתיקי.

טיפול הלייזר הנרתיקי מגרה את הגוף לעבוד בעצמו וכל גוף עובד באופן שונה, ומשום כך התוצאות משתנות מאישה לאישה (כ-80% הצלחה, תלוי במחקר, נחשב לאפקטיביות גבוהה), ובדרך כלל מורגשות לאחר מספר שבועות. כל מקרה מצריך מספר שונה של מפגשים (ברוב המקרים 3). הטיפול אפקטיבי לתקופה של כשנתיים בממוצע, שלאחריה ניתן לעשות "טיפול תחזוקה" במפגש בודד.

רשימת הטיפולים: ריפוי בעיות במערכת השתן, כגון תיקון דליפת שתן במאמץ ("בריחת שתן"):

קורה לך שאת צוחקת או משתעלת וצריכה להחליף אחר כך תחתונים (או ללכת עם תחבושות היגייניות כל החודש)? האם את נמנעת מהתעמלות מכיוון שזה גורם לך ל"בריחת שתן"? ייתכן שהגוף שלך יכול לרפא את עצמו בעזרת טיפול הלייזר.

הרמת שלפוחית שתן (מצניחה בדרגות 1-2): מרגישה "גוש בנרתיק" שמפריע במאמץ או בזמן קיום יחסי מין? ייתכן שהגוף שלך יכול לרפא את עצמו בעזרת טיפול הלייזר.

הצערת נרתיק: הידוק, מיצוק והגמשה, שיקום נרתיק אחרי לידה (גם הרבה שנים אחרי לידה): הקומיקאי סשה ברון כהן בדמותו בּוֹרָאט תיאר את זה כ"הווגינה שלה היא כמו שרוול של קוסם". מוכר? ייתכן שהגוף שלך יכול לרפא את עצמו בעזרת טיפול הלייזר.

טיפול נגד יובש, עקצוץ וצריבה בנרתיק: האם את מרגישה חוסר נוחות באזור הנרתיק? זה יכול להיות בזמן קיום יחסי מין או באופן מתמיד. הדבר נובע לפעמים מיובש נרתיקי, וייתכן שהגוף שלך יכול לרפא את עצמו בעזרת טיפול הלייזר. אפשר (אך לא חובה) לשלב עם טיפול הורמונלי.

טיפולים בבעיות נוספות כמו לִיכֶן, הסרת נגעים נרתיקיים כגון קונדילומה ועוד; קשיים נוספים בקיום יחסי מין, כגון וסטיבוליטיס וכאב בצלקות (למשל אחרי אפיזיוטומיה – חיתוך נרתיק בלידה); ובאופן כללי שיפור התחושה וההנאה ביחסי מין; שיפור בהפרשות ובתחושת היובש; מניעת דליפת שתן קלה במאמץ ("בריחת שתן" המתרחשת בעת שיעול, עיטוש, צחוק ונשיאת משאות כבדים).

טיפול לייזר נרתיקי מתאים במיוחד לנשים שאינן יכולות או אינן מעוניינות ליטול הורמונים לשיפור התסמינים הנרתיקיים של גיל המעבר.

ד"ר קלריס נהרי, רופאת נשים, מומחית לגינקולוגיה ("גניקולוגיה"), יילוד ופריון, וגם טיפולי לייזר נרתיקיים!

פרטי התקשרות

טלפון במרפאה: 09-7406233
פקס: 09-7430353
כתובת: רחוב אחוזה 124 רעננה, בניין מכבי, קומת קרקע