סיפורי אסתטיקה

כל השמות והפרטים שונו על מנת להגן על פרטיותם של המטופלים


לפעמים הפתרון לבעיות "פריון" עובר בטיפולי אסתטיקה רפואית...


5 שנים בני זוג 3 שנים נשואים 0 פעמים של קיום יחסים ..... 2 ילדים מהממים מיטל ואלעד (שמות בדויים) הגיעו למרפאה ואמרו לי שכל רצונם הוא ילדים. מיטל סיפרה כי נמצאת עם אלעד בזוגיות כבר 5 שנים וההחלטה המשותפת של שניהם היתה לשמור את עצמם לליל החתונה. משזה הגיע הם לא הצליחו לממש את הנישואים ועכשיו 3 שנים אחרי הנישואין, ניסיונות טיפול שונים שלא צלחו, הבינו שביניהם יחסים אינטימיים לא יהיו ולכן זקוקים לעזרתי בהבאת ילדים לעולם. ביקשתי לבדוק את מיטל, הבטחתי להיות מאד עדינה ולא לעשות שום דבר ללא הסכמתה ...בחששות גדולים הסכימה להיבדק. כיוון שכל שרירי האגן של מיטל היו מכווצים באופן לא רצוני למרות שהיא מאד רצתה לשתף פעולה ולפתור את הבעיה לא הייתה שום אפשרות לבצע בדיקה גינקולוגית מבלי לגרום לה לסבל. מכאן הדרך לאבחנה של וגיניסמוס הייתה קצרה . וגינסמוס זה מצב שבו שרירי האגן מכווצים באופן בלתי רצוני ואי אפשר לבצע חדירה לנרתיק ואם זה כבר קורה זה מלווה בכאבים עזים. התופעה יכולה להיות ראשונית כמו נשים שמעולם לא הצליחו להשתמש בטמפונים או יכולה להופיע לאחר קיום יחסים מספקים ומהנים אפילו של שנים. לא תמיד ידוע מה גורם לתופעה ויש לה טיפולים רבים מגוונים ורובם לוקחים זמן רב. יש תת איבחון משמעותי של וגינסמוס מסיבות שונות שתלויות גם בנו הרופאים, גם במטופלות ובעיקר בחוסר המודעות לכך שניתן לטפל ולחיות חיים רגילים נטולי כאבים. מיטל בחרה בטיפול בבוטוקס שברוב המקרים הוא טיפול חד פעמי הנמשך מספר דקות. (בדיוק אותו בוטוקס בו אני משתמשת לטיפולי האסתטיקה). ואמרה שיודעת שכלום לא יעזור כי כבר עברה טיפולים רבים ללא הועיל. את הבוטוקס מזריקים לשרירים המכווצים וזה מרפה אותם. אין צורך בהרדמה וברוב המקרים אפילו לא בהרדמה מקומית של האזור. כשנה וחצי לאחר הטיפול הגיעו אלי – מאושרים עם עגלה בה זוג תאומים, אותם עשו לגמרי לבד. ואמרו לי ד"ר הצלת לנו את הזוגיות וחייבים לשתף וליידע את כל הנשים הסובלות מהתופעה שיש טיפול והסבל מיותר. 


איך הצלתי את קריירת הכדורשת של שרון


**נגמרו לי החיים ** "הפסקתי לשחק כדורשת" עם ההודעה הדרמתית הזו נכנסה שרון (שם בדוי) למרפאה. שרון, קפטנית אחת הקבוצות של מאמאנט וכדורשת היה הנושא עליו דיברה עם עיניים נוצצות וחיכתה מאימון לאימון וממשחק למשחק. "מה קרה?" שאלתי "נמאס לי" ענתה והוסיפה "הפסקתי לרוץ הפסקתי להתאמן וגם מבעלי, אליו את יודעת כמה אני קשורה, גם ממנו אני מתרחקת. לא יכולה יותר אני ממש לא יכולה" ואז פרצה בבכי מצמרר. החיים התהפכו לי, הגוף שלי בוגד בי כל קפיצה, כל מאמץ בורח לי שתן!!! לי שאני אלופת השליטה ויודעת לשלוט בכל חלק בגוף שלי!!! והכי גרוע שאני לא יכולה לעצור את זה. לכן, הפסקתי להתעמל וגם למרבה הצער זה קורה לי ברגעים הכי אינטימיים. אני יודעת שאין פתרון. נגמרו לי החיים ואני לא מוכנה לעבור ניתוח, בי סכין מנתחים לא תיגע. וגם איתך, שאת הרופאה שלי, שמלווה אותי כל כך הרבה שנים ועלייך אני הכי סומכת, גם איתך לקח לי הרבה זמן לדבר על זה. עניתי לה "אני שמחה שאת מדברת איתי על הנושא החשוב הזה כי יש פתרונות!! אנחנו לא צריכות לסבול". לאחר הסברים מפורטים לגבי טיפולים וניתוחים אפשריים שרון בחרה בטיפול בלייזר נרתיקי. בטיפול הראשון הייתה סקפטית ..."לא יתכן שהטיפול שעשית לי של 20 דקות, טיפול ללא כאבים וללא צורך להפסיק את ההתנהלות הרגילה שלי יעזור...לא יתכן." 20 דקות ללא כאבים – פעם בחודש למשך 3 חודשים. זה כל מה שנדרש בשביל לשפר את איכות החיים של כל מי שסובלות מבריחת שתן במאמץ. הטיפול מתבצע בעזרת **לייזר נרתיקי ** וקיימת אפשרות לטיפול משמר אחת לתקופה בהתאם לצורך. לאחר חצי שנה שרון סיפרה לי כי זכתה באליפות בכדורשת עם קבוצת המאמאנט שלה וגם אני קיבלתי גביע "תודה רבה, טיפול הלייזר שלך החזיר לי את החיים"


מיכל


מיכל (שם בדוי וכל השאר לגמרי אמיתי) בת 35, נכנסה למרפאה והצהירה "אני לא מרוצה מהוָגִינָה שלי!! לפני כשנה עשיתי הסרת שיער ומאז כשראיתי איך זה נראה אצלי אין לי כמעט חיים אינטימים. אם זה כבר כן קורה, אז זה קורה רק בחשיכה מוחלטת ורק דברים מאד מסוימים. דברים אחרים שמאד נהניתי מהם בעבר אני כבר לא יכולה שיקרו מהחשש שיראו איך השפתיים שלי נראות".

המראה של השפתיים התחתונות שלנו מעסיק נשים רבות ובמיוחד מאז שהסרת השיער נפוצה כל כך. יש הרבה מאד צורות של שפתיים ואפילו האומן Jamie McCartney הציג במוזיאון במילאנו ב-2013 עבודה אומנותית בנושא על קיר שלם.

כולנו שונות אבל הכי חשוב שנרגיש נוח עם המראה שלנו. אם משהו מפריע לנו יש פתרון ואפילו פתרונות שונים ומגוונים: הטיפולים נעים החל מניתוחים בהרדמה מלאה, שאחריהם זקוקים לזמן החלמה, ועד טיפוליי לייזר, שיעילים גם לנִראות, גם לאיכות העור וגם לפיגמנטציה מקומית, ולא מצריכים זמן החלמה אחרי הטיפול. טיפול לייזר הוא בדרך כלל סדרה של טיפולים קצרים בין 20-30 דקות, סדרה היא בד"כ שלושה טיפולים, אבל המספר המדויק תלוי בבעיה שיש לפתור ובתגובת הגוף, והתוצאה משתפרת עם הזמן. בנוסף קיים טיפול של הזרקה של חומצה היאלורונית, טיפול קצר שרואים בו תוצאה מיד בתום הטיפול. גם הטיפול בחומצה היאלורונית וגם הטיפול בלייזר נותנים תוצאה טובה, אך הטיפול המשולב של שניהם נותן את התוצאה הטובה ביותר. כדי להחליט איזה טיפול הכי טוב בשבילך, יש להגיע למרפאתי, להתייעץ ולקבל את הטיפול האופטימלי בעבורך. מיכל בחרה בטיפול של הזרקת חומצה היאלורונית שבוצע מידית במקום וללא כאב. היא עזבה את המרפאה מחויכת ואמרה: "החזרת לי את הביטחון העצמי שלי !! תודה רבה". בתמונה עוד משהו יפה שהטבע יודע לעשות.